Google Translate

na preklad stránky
kliknite sem

Google Search

 
internet server FKK Slovakia
reklama

naturizmus - zdravý životný štýl

warningPre správne zobrazenie týchto stránok musíte mať vo svojom prehliadači zapnutý JavaScript, CSS, Cookie, aktualizovaný prehliadač ... Kliknutím na miniatúru fotografie alebo nastavením kurzora na link (odkaz) zobrazíte zväčšenú fotografiu alebo tooltip (informáciu). Aktuálnu verziu stránok zobrazíte resetovaním cache (Ctrl+F5).

vyberte zo zoznamu požadovanú položku

náš tip
FKK pláž Kraľovany - Rieka ilustračné foto ilustračné foto ilustračné foto ilustračné foto
reklama
eset
ilustračné fotoU mnohých ľudí ešte panuje predstava, že naturisti sú spolok podivínov. Kto tento štýl života poznal, považuje ho za to úplne najnormálnejšie a najprirodzenejšie na svete. Kto vyskúšal opaľovať sa, plávať, športovať nahý, ten vie o čom je reč. Čo cítite je sloboda a uvoľnenosť. Prečo sa obliekať v 30°C horúčavách? Je to to isté, ako piť, aj keď nie sme smädní. Oblečenie je predsa vec, ktorá nás má vždy chrániť pred nepriazňou počasia. V lete nielenže nám nie je k ničomu, ale naopak mať na sebe mokré plavky nie je príjemné a už vôbec nie zdravé. Lekári potvrdzujú, že naturisti a nudisti prakticky netrpia zápalmi močových ciest a u naturistiek a nudistiek sú zápaly vaječníkov menej časté. Pri kúpaní sa na prírodných kúpaliskách, vodných plochách a riekach je potrebné venovať pozornosť aj vode, v ktorej sa kúpeme - viac v článku Ako neochorieť vo vode ....
Je nutné mať na tele biele miesta, keď celé opálené telo vyzerá tak krásne? Stačí urobiť len jediné - prekonať hanblivosť a predsudky. Ten, kto si myslí, že ukazovať sa nahý je niečo neslušného, či dokonca sprostého, by sa mal pozrieť na celú vec aj z druhej strany. Nahota je stav úplne prirodzený, lebo všetci sa rodíme nahí. Vec neprirodzenú z nej robia tí, ktorí si určité časti tela zakrývajú, tým vlastne hovoria, že ide o veci neslušné. O čo sú tieto časti tela horšie ako ostatné? Samozrejme, že o nič, to iba naše okolie nám niečo podobného vtĺká do hlavy.
Na nudaplážach sa bežne stretávame s naturistami, ktorí preferujú vyholené intímné partie tela (genitálie) pred bobríkmi. Vyholenie mužských a ženských genitálií má nielen estetický, ale aj hygienický význam. Návod na holenie mužských genitálii a holenie ženských genitálii a ešte viac o tejto téme si môžete prečítať na stránke holenie mužských a ženských genitálii. Históriu módneho trendu v holení ženských genitálii si môžete pozrieť na stránke módny trend v holení ženských genitálii. Na stránke vývoj ochlpenia genitálii človeka vo veku 7 - 19 rokov je zobrazený vývoj ochlpenia genitálii človeka vo veku 7 - 19 rokov.
Naturizmus nie je o pozeraní sa na nahé telá naturistiek a naturistov a ich špehovaní - to prenechávame voyeurom. Naturistky a naturisti sú tak trochu aj exhibicionisti a zvedavci - v zdravej miere. Vieme, ako sa radi predvádzajú textiláčky v nových plavkách a ako ich okolie vie sledovať. Naturistky a naturisti sa predvádzajú a obzerajú trocha menej. Prečo? Lebo už nič neskrývajú, nevzbudzujú fantáziu. Je to iba vo vychutnávaní slobody, ktorú poskytuje zdravá atmosféra naturistického prostredia. A oblečenie túto slobodu poskytnúť nedokáže.
Naturizmus akceptuje ľudské telo také, aké v skutočnosti je, so všetkými krásami a chybami - za nič sa netreba hanbiť. Pre naturistov neexistuje niečo také, ako príliš tučný, chudý, nízky, vysoký, vlasatý, plešatý ... Nikto nebude obzerať alebo komentovať tvar tvojho poprsia, či veľkosť tvojho penisu. A ak máš nejaké jazvy, skrátka ich ignoruj, tak ako to robia ostatní. Veľa ľudí to hneď pochopí, keď zistia, že nie sú posudzovaní podľa svojho vzhľadu. Muž sa teda nemusí ničiť v posilovni a ženy nemusia vyzerať ako plavčíčky z Baywatchu. Faktom však zostáva, že drvivá väčšina populácie sa nikdy ani nepriblíži týmto falošným ideálom.
Prečo by sme sa mali hanbiť za niečo tak prirodzené, ako je nahé ľudské telo? Nahí sa rodíme všetci, bez rozdielu. Nesexuálny prístup k nahému ľudskému telu propaguje aj naturizmus. Naturizmus znamená nielen zdravý vzťah ku svojmu telu, ale tiež väčšiu ohľaduplnosť k prírode, životnému prostrediu a tolerantnejší vzťah ku všetkému prirodzenému.
Slniť a kúpať sa hore bez alebo raz za čas navštíviť nudapláž, saunu alebo wellness ešte neznamená, že ste naturistky a naturisti. Byť naturistkou alebo naturistom znamená žiť v harmónii s prírodou. Je to o filozofii, prístupe, tolerancii, nie o nahote. Kolektívna nahota je iba vonkajším znakom naturizmu. Nudisti sú tí, ktorí sa kúpu a opaľujú nahí, naturisti to chápu v širšom kontexte - nahotu považujú len ako jeden z aspektov prirodzenejšieho, prírodnejšieho a zdravšieho života. Viac o tomto zdravom životnom štýle sa dočítate na stránke naturizmus - zdravý životný štýl a o našom názore na naturizmus sa dočítate na stránke FKK Slovakia - kto sme.
Naturizmus podporuje veľa aktivít tým, že rozvíja kreativitu. Úplna nahota je najlepší a najjeduchší spôsob na uskutočnenie návratu do prírody a je najviditeľnejším aspektom naturizmu, aj keď nie je jediným. Má vyrovnávajúci účinok na ľudí tým, že sa uvoľňujú od vnútorného napätia, ktoré je spôsobené existenciou tabu a provokácii súčasnej spoločnosti a vedie k jednoduchšiemu, zdravšiemu, tolerantnejšiemu a ľudskejšiemu spôsobu života.
Na nudapláži je bežné (hlavne u nováčikov), že muž sa neovládne a vzruší sa, čo má za následok stoporenie penisu. Nie je to nič neobyčajného, je to iba normálna reakcia zdravého mužského organizmu na sexuálny podnet (nahé ženské telo). Netreba však podľahnúť panike, stačí si ľahnúť na brucho alebo ísť do vody a nevystavovať na obdiv okoliu svoj stoporený penis, čo určite nevzbudzuje obdiv prítomných, ale iba pohoršenie, najmä ak sú prítomné rodiny s deťmi.
Aj keď v našej spoločnosti kresťanstvo už neplní takú úlohu ako kedysi, nahota je stále považovaná za čosi nepatričného. Aj keď sú Slováci k nahote iných dosť tolerantní, sami by sa na verejných miestach nikdy nezobliekli, pretože sa boja reakcie ostatných na fakt, že sa ukazujú nahí a že by ich ostatní považovali za exhibicionistov. Tento začarovaný kruh je príčinou toho, že máme pláže stále plné textilákov (textiláci = slangové pomenovanie ľudí, ktorí sa slnia a kúpu v plavkách).
Naturizmus oslobodzuje nielen tým, že sa odloží odev, ale pomáha sa zbaviť sociálnych tlakov a skostnatených konvencii tým, že vytvára spoločenstvo rovnocenných ľudí. U nás, a aj v ďalších krajinách vyhľadáva naturistické a nudistické spoločenstvo čoraz viac inteligencia, podnikatelia a úspešní ľudia, ktorí si po pracovnom vypätí potrebujú naozaj oddýchnuť.
O histórii naturizmu na Slovensku sa dočítate na stránke histórii naturizmu na Slovensku.
Naturizmus je štýl života v harmónii s prírodou. Jeho vonkajším znakom je kolektívna nahota
v spojení s úctou k sebe, rešpektom k inak zmýšľajúcim jedincom a k životnému prostrediu ...
reklama
Ďakujeme za návštevu našich stránok, radi Vás opäť uvítame ;-)
náhodné foto naturistického štýlu života
tip
rolovanie zastavíte nastavením kurzora na text

Podporte nás - kliknite! Ďakujeme ;-)

Top 100 Joy of Life Vote for me
rotujúce tipy kam na FKK - Taliansko (I)
autonáš tip na zvezenie (celá EÚ)
autonáš tip ako sa dopraviť na FKK
naturistický komiks Dračica
komiks DračicaNaturistický komiks pána Bureša - Dračica

Prečítajte si naturistický komiks p. Bureša ...

viac informácii →
doporučujeme
rssDoporučujeme prihlásiť sa k odberu RSS informačný servis klubu FKK Slovakia. Získate tým informácie o diani v klube ...

viac informácii →
náš tip: ako sa dopraviť na FKK akcie
autostop
Flag Counter
FKK camping
Copyright © 2002 - 2015 FKK Slovakia. All rights reserved.
RSS Fight Spam Display Pagerank Google Analytics
Ďakujeme za Váš čas, ktorý venujete návšteve stránok FKK Slovakia